KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16968341
nr 1696 8341
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, kustmotiv. Olja på duk, 43x63 cm, yttermått inklusive ram: 63x83
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 april 2025
kl 19:33:08
27/4 23:49:23
27/4 23:50:28
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil